Jak skutecznie prać maty wejściowe?

Zadbane wycieraczki to świetne wizytówki każdej firmy. Warto więc regularnie przeprowadzać pranie mat wejściowych – zwłaszcza zimą, gdy osadza się na nich więcej brudu. Ich czyszczenie wydaje się jednak klientom dość problematyczne – zwłaszcza gdy w jednym lokalu znajduje się kilka lub kilkanaście wycieraczek. Nie musi jednak tak być. Z naszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak zachować maty w idealnej czystości.

Dlaczego warto regularnie czyścić maty?

Maty wejściowe pomagają utrzymać czystość na terenie budynku. Raz na jakiś czas warto jednak zadbać o czystość… samej wycieraczki. Należy prać ją przynajmniej raz w miesiącu, a zimą nawet dwa razy. Dlaczego to takie ważne? Pierwszym powodem, który rzuca się od razu w oczy, jest większa estetyka. Mata jest jednym z pierwszych elementów, które dostrzeże klient, wchodząc do Państwa lokalu. Warto więc, by zawsze była zadbana.

Regularne pranie przedłuży również żywotność wycieraczki nawet o kilka lat. Wiąże się to ze znaczną oszczędnością – nie będą Państwo musieli wymieniać tak ich tak często. Poza tym dokładne czyszczenie sprawia, że mata lepiej wchłania piasek i brud.

Samodzielne czyszczenie mat wejściowych

Maty wejściowe można teoretycznie wyprać tak samo jak dywan – przy pomocy środka piorącego i szczotki lub gąbki. Dlatego teoretycznie? Jest to zadanie bardzo trudne i czasochłonne – zwłaszcza gdy w lokalu jest większa ilość mat. Nie ma również gwarancji dokładnego usunięcia zabrudzeń. Można również wyprać ją w pralce, choć oczywiście jest to bardzo trudne, jeśli wycieraczka ma większe rozmiary. Dużo lepiej jest wytrzepać raz na jakiś matę i wyczyścić odkurzaczem piorącym. Uwaga! W czasie czyszczenia należy zwrócić uwagę na skład specyfików piorących. Zbyt intensywne środki chemicznie mogą nawet zniszczyć wycieraczkę.

Profesjonalny serwis mat wejściowych

Czyszczenie wycieraczek domowymi sposobami nie daje takich efektów jak wypranie ich w pralce przemysłowej. W tym celu możesz skorzystać z usług pralni wodnej lub – jeszcze lepiej – skorzystać z serwisu mat. Profesjonalna firma odbierze od Państwa wycieraczki i przywiezie na miejsce w nienagannym stanie. Taka usługa zaoszczędzi mnóstwo czasu oraz środków, które należałoby wydać na zakup odkurzacza przemysłowego.

Jak dbać o maty wejściowe?

Żeby maty mogły służyć Państwu jak najdłużej, warto dbać o nie regularnie. Po każdym zamknięciu lokalu przy okazji codziennego sprzątania warto zwrócić uwagę także na wycieraczki pod drzwi. Jeśli nie ma jeszcze potrzeby przeprowadzenia prania, polecamy starannie je odkurzyć – nawet zwykłym odkurzaczem. 

O wygląd mat warto zadbać już na etapie zakupów. Ważny jest tu nie tylko intensywny kolor czy gustowne logo. Polecamy sprawdzić kraj produkcji i renomę producenta. Warto także zwrócić uwagę, czy na wybrany produkt można dostać gwarancję.

Podsumowanie

Pranie mat wejściowych należy przeprowadzać regularnie raz lub dwa razy w miesiącu. Można zrobić to “domowymi” sposobami lub przy użyciu odkurzacza piorącego. O wiele wygodniej i szybciej jest jednak skorzystać z profesjonalnego serwisu.

Robiąc zakupy Mat-White mogą Państwo nie tylko kupić wysokiej jakości maty wyprodukowane w Unii Europejskiej, ale także liczyć na naszą pomoc przy okazji czyszczenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!