Jak wybrać idealną wycieraczkę pod drzwi? Poradnik zakupowy

Wiele osób zastanawia się, jaka wycieraczka na zewnątrz będzie najlepsza. Wybór odpowiedniego artykułu jest o wiele bardziej istotny, niż może się Państwu wydawać. To przecież dzięki niemu oszczędzamy czas na sprzątaniu i dbamy o estetykę wnętrza – zwłaszcza w okresie zimowym i jesiennym, gdy na korytarzu czy w przedpokoju może pojawić się więcej błota. Jeśli jednak wybiorą Państwo nieodpowiedni produkt, będzie to po prostu mata wejściowa, która może co najwyżej ozdobić wejście do budynku. Ważne więc, by dobrze przemyśleć swój zakup, by później nie żałować wydanych pieniędzy. Z naszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaka wycieraczka pod drzwi wejściowe sprawdzi się najlepiej.

Jak wybrać wycieraczki pod drzwi wejściowe?

Wybór odpowiedniej wycieraczki zewnętrznej jest bardzo ważny. To przecież ona jest pierwszą wizytówką lokalu. Polecamy więc przed zakupem wziąć pod uwagę materiał, rozmiar, bezpieczeństwo oraz oczywiście cenę.

Materiał

Wybór odpowiedniego tworzywa jest bardzo istotny, żeby wycieraczka mogła doskonale zbierać kurz, pył i brud z podeszwy. Tymczasem wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i decyduje się na przykład na wycieraczki gumowe, które nie spełniają się dobrze w tej roli. Jaka wycieraczka na zewnątrz będzie więc najbardziej odpowiednia?

Wielu inwestorów na ostatnim etapie budowy nieruchomości stawia na wycieraczki zewnętrzne aluminiowe. Jest to rzeczywiście jedno z najlepszych wyborów. Nie tylko są skuteczne, lecz także bardzo trwałe. Dobrą opcją będą też maty zewnętrzne wykonane z bawełny lub nylonu. Są nie tylko wytrzymałe, ale także bardzo gustowne i łatwe w czyszczeniu.

Rozmiar

Wybór odpowiedniego rozmiaru wycieraczki na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje się trudny. Jednak w wielu lokalach można zobaczyć produkty o nieodpowiednim wymiarze. Warto pamiętać, że im więcej kroków postawi nasz gość na wycieraczce, tym mniej kurzu pozostanie na podeszwie. Jeśli wycieraczka będzie bardzo wąska (jak często można to zobaczyć w lokalach usługowych), wchodzący może postawić na niej tylko jedną nogę, a nawet zupełnie ją przestąpić.

Bezpieczeństwo

Nie podlega żadnej dyskusji, że wycieraczka wejściowa musi być przede wszystkim bezpieczna. Powinna więc dobrze trzymać się podłoża i nie przesuwać się, gdy ktoś na nią nastąpi. Zastosowanie gumy antypoślizgowej jest szczególnie ważne w miejscach, w których przebywają dzieci i osoby starsze lub schorowane.

Cena

Na rynku znajdą Państwo wiele tanich wycieraczek, które najczęściej nie są dobrej jakości. Nie chłoną dobrze brudu, a po kilku miesiącach nadają się tylko do wyrzucenia. Z kolei artykuły dobrej jakości mają nieco wyższą cenę. Jak znaleźć kompromis? Polecamy mimo wszystko postawić na artykuły premium. Chociaż na początku koszt może wydawać się wysoki, w dłuższej perspektywie ta inwestycja przyniesie znaczne oszczędności. W jaki sposób? Sprawdzeni producenci dają na wycieraczki pod drzwi nawet 11 lat gwarancji. W tym czasie tanie artykuły musieliby Państwo wymienić przynajmniej kilka (o ile nie kilkanaście) razy.

Jeśli mimo wszystko nie chcą się Państwo decydować na zakup wycieraczek wysokiej jakości, dobrym pomysłem będzie ich wynajęcie.

Wygląd wycieraczki też jest ważny 

Kiedy dobiorą już Państwo wszystkie parametry techniczne, warto zastanowić się nad estetycznym wyglądem. Dobrze dobrana mata pozytywnie wpłynie na wygląd całego budynku. Może też płynnie wtopić się w otoczenie. Duży wybór barw mają Państwo szczególnie w przypadku mat zewnętrznych. Mogą więc Państwo postawić na wycieraczkę w kolorze odpowiadającym logu przedsiębiorstwa lub postawić na bardziej neutralne modele. Świetne sprawdzą się także maty z nadrukiem, na którym można umieścić nazwę lub motto firmy.

Jaka wycieraczka na zewnątrz? – podsumowanie

Jaka wycieraczka pod drzwi sprawdzi się najlepiej? Taka, która będzie dobrze zbierała pył i brud, zapewni bezpieczeństwo oraz nienaganny wygląd. Ważne więc, by była wykonana z odpowiednich materiałów i nie ślizgała się po podłożu. Dobrze jest postawić na większy model, na którym można postawić przynajmniej dwa kroki. Nie warto także oszczędzać, ponieważ wycieraczka klasy premium będzie służyć nienagannie przez wiele lat.

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie wysokiej jakości wycieraczki wyprodukowane w Unii Europejskiej. Oferujemy także wynajem mat pod drzwi. Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów, zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!