Od małych po duże – jak dobrać idealny rozmiar wycieraczki?

Jaki rozmiar wycieraczek wybrać? W odpowiedzi na to pytanie trzeba uwzględnić kilka czynników. Powierzchnię maty wejściowej przede wszystkim należy dostosować do natężenia ruchu. Trzeba wziąć pod uwagę również szerokość drzwi do budynku. Ponadto wycieraczka niejednokrotnie stanowi wizytówkę firmy, warto więc umieścić na niej logo. Aby wzór był dobrze widoczny, wycieraczka musi być odpowiednio duża. Co jeszcze warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Wycieraczki – kompleksowy system zabezpieczeń przed zanieczyszczeniami

Główna funkcja wycieraczek to zabezpieczenie wnętrza budynku przed brudem. Aby maty mogły spełniać swoją rolę w pełnym wymiarze, warto zamontować przed wejściem różne typy wycieraczek. Każdy model pełni inne funkcje, a całość zestawu gwarantuje zatrzymanie nawet 80% brudu na trasie traktu komunikacyjnego. Wycieraczki zewnętrzne montujemy przed budynkiem w odpowiedniej kolejności i zgodnie z przeznaczeniem. Poniżej podpowiadamy, na czym polega strefowy system wycieraczek wejściowych.

Podział stref czyszczenia:

  • Strefa pierwsza, zewnętrzna – znajduje się tuż przed wejściem do nieruchomości. Powinny się tu znaleźć wycieraczki o największej skuteczności usuwania zabrudzeń. Ich zadanie to usunięcie z obuwia błota, śniegu i najgorszego brudu.
  • Strefa druga, pośrednia – położona jest tuż za strefą zewnętrzną. Maty tu zamontowane powinny oczyścić buty z resztek brudu, który nie został do końca usunięty w strefie pierwszej. Wycieraczki dobrej jakości pochłaniają wilgoć i ukrywają piasek w swojej strukturze – niczym szczotki.
  • Strefa trzecia, wewnętrzna – umiejscowiona jest bezpośrednio przed drzwiami budynku. Wycieraczki trzeciej strefy usuwają z obuwia resztki piasku i ewentualną wilgoć, która jeszcze została na butach.

Wycieraczki systemowe wykonane są z materiałów, które pozwalają im optymalnie spełniać poszczególne funkcje wynikające z podziału na strefy czyszczenia. Jeśli planują Państwo montaż wycieraczek zewnętrznych przed firmą, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do bezpośredniego kontaktu. Wycieraczki – rozmiary, rodzaje, wygląd, usytuowanie, cena – omówimy wszelkie interesujące Państwa tematy. Dobierzemy odpowiednie wycieraczki pod drzwi, aby maty spełniły wszystkie Państwa oczekiwania.

Rozmiar wycieraczek a natężenie ruchu

Budynki administracji publicznej, firmy prywatne, szpitale, centra handlowe, dworce, lotniska, fabryki i inne instytucje – wszędzie tam codziennie przemieszczają się setki, tysiące ludzi. Porządne wycieraczki przed wejściem to absolutna konieczność, bo ludzie na swoich butach mogą wnieść do budynków niewyobrażalne ilości brudu. Jest to szczególnie dotkliwe jesienią i zimą, gdy na dworze plucha, błoto i zaspy śnieżne. Zabrudzone korytarze narażają firmy na dodatkowe koszty, które trzeba ponieść, by zachować wzorowy porządek. Jaki rozmiar wycieraczek wybrać, aby mata prawidłowo spełniła swoje funkcje i zatrzymała na wejściu jak największą ilość zanieczyszczeń? Rozmiar wycieraczek trzeba dostosować do liczby osób przebywających w budynku.

Natężenie ruchu dzielimy na trzy rodzaje:

  • ruch normalny – mniej niż 250 osób dziennie
  • ruch duży – do 2000 osób dziennie
  • ruch bardzo duży – ponad 2000 osób dziennie

Jak więc dobrać idealny rozmiar wycieraczki? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego w celu ustalenia wszystkich szczegółów i przeanalizowania koniecznych parametrów. W naszym sklepie do wyboru mamy wycieraczki różnej wielkości i różnego typu. Na pewno wybierzemy dla Państwa odpowiedni model, który skutecznie ochroni wnętrze budynku przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.